• OBIADY - KWIECIEŃ

Wpłaty w dniach  25. III. 2024 r.– 05. IV. 2024r.

Bardzo prosimy o przestrzeganie terminu płatności

i noszenie przez dzieci kart obiadowych!!!

• Rekrutacja do klas pierwszych 2024/2025

• Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek

TERMINY

Zarządzenie

• Świetlica organizuje konkurs plastyczny „Wiosna oczami dziecka” dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku.

2. W konkursie mogą brać udział uczniowie, którzy przyniosą pracę plastyczną o tematyce „Wiosna oczami dziecka” – wykonaną samodzielnie.

3. Klasę może reprezentować dowolna liczba uczniów.

7. Prace konkursowe należy dostarczyć do 30.04.2024r. do świetlicy szkolnej.

8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16.05.2024r.

9. Jury wybierze najciekawsze prace indywidualne w trzech kategoriach wiekowych, spośród nich wybrane zostaną trzy najlepsze prace oraz wyróżnienia w każdej z wymienionych kategorii.

• Jan Czerwiński z kl. 7c został Laureatem 🏆 Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

• Jan Czerwiński z kl. 7c został Laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

Übung macht den Meister, czyli ćwiczenie czyni MISTRZA i nasz Jasiu wie o tym doskonale.

Już w 7. klasie nasz uczeń jest zwolniony z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka obcego i ma zagwarantowane miejsce w wymarzonej szkole ponadpodstawowej.

Jesteśmy z Ciebie dumni i serdecznie gratulujemy

• „Jestem bohaterem mojej ulubionej książki”

• W czwartek 7 marca w szkolnej bibliotece odbył się konkurs literacki pod hasłem: „Jestem bohaterem mojej ulubionej książki”. Uczniowie klas 4-7 w ciekawy sposób zaprezentowali różne postacie literackie. Były wśród nich: Harry Potter, Hobbit, Mary Lennox, Alicja w Krainie Czarów, szpak Mateusz. Uczniowie zachwycili jurorów również pięknie przygotowanymi strojami. Konkurs miał na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

Nagrody w konkursie otrzymują:

• I miejsce- Maja Och, kl. 4b,

• II miejsce - Natasza Kwiatkowska, kl. 4b,

• III miejsce – Kalina Wawrzonkowska, kl. 7c

• wyróżnienia - Filip Patyk - kl 6b, Jagoda Muzal - kl 7c, Maja Kozłowska, Ada Winiecka, Adam Maciejewski - kl.4c, Milena Parecka – kl. 5a.

Postanowiliśmy również przyznać dodatkowe wyróżnienia za oryginalne stroje uczniów. Otrzymali je: Jan Wiśniewski – kl.6b, Patrycja Wesołowska – kl. 5b, Szymon Urbański – kl. 6c.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

• "Wizyta na Olimpie"

• 29 lutego 2024r. na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5a prezentowali bogów i boginki greckie. Mieli za zadanie przedstawić daną postać, wyróżnić jej charakterystyczne cechy, pokazać atrybuty bóstwa/herosa. Oto fotorelacja "Wizyty na Olimpie":

• Włocławskie Targi Edukacyjne

• W dniach 07 – 08 marca 2024r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku przy współpracy Centrum Kształcenia Zawodowe i Ustawicznego we Włocławku organizuje dwudniową imprezę – Włocławskie Targi Edukacyjne, która adresowana będzie do młodzieży szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych miasta Włocławka i okolicznych miejscowości.

Honorowym patronatem imprezę objął Prezydent Miasta Włocławka – Marek Wojtkowski.Miejsce imprezy – Hala Sportowa Hala Mistrzów (Włocławek, Al. Chopina

W pierwszym dniu, tj. 07 marca (czwartek) w godz. 9 00 – 13 00 – ofertę edukacyjną zaprezentują wszystkie szkoły ponadpodstawowe z Włocławka (publiczne i niepubliczne) oraz instytucje działające na rzecz młodzieży.

Zaproszone zostały m.in.:

26. Wojskowe Centrum Rekrutacji we Włocławku
            27. Zakład Karny we Włocławku
            28. Straż Miejska we Włocławku

Tegoroczna impreza będzie dodatkowo promować aktywność sportową dzieci i młodzieży, tak więc Targom towarzyszyć będą pokazy sportowe uczniów, zrzeszonych we Włocławskim Szkolnym Związku Sportowym.

Serdecznie zapraszamy uczniów kl. VII i VIII szkół podstawowych w 1 dniu tj. 07.03.2024r.

• OBIADY - MARZEC

Wpłaty w dniach  28. II. 2024 r.– 05. III. 2024r.

Bardzo prosimy o przestrzeganie terminu płatności

i noszenie przez dzieci kart obiadowych!!!

• Podsumowanie konkursu „Literaccy detektywi”

• Konkurs biblioteczny trwał od połowy września 2023r. do początku lutego 2024r. Co  tydzień uczniowie klas 4-8 rozwiązywali zagadki literackie: na podstawie fragmentów tekstów, odgadywali utwory, z których one pochodzą oraz ich autorów. W konkursie wzięło  udział 55 osób. Najlepszymi detektywami okazali się:

LENA SEWERYŃSKA – kl.7c, 33,5 p.

ZUZANNA WYSOCKA - kl.7c, 32,5 p.

KALINA WAWRZONKOWSKA - kl.7c, 32,5p.

MILENA PARECKA – kl. 5a, 31,5p.

Dmytro Zakharchenko - kl. 8b

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe.

Na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 7c, którzy licznie uczestniczyli w konkursie.

• Wojewódzki Konkurs na Lapbooka o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

• Z ogromną radością informujemy, że Hubert Górawski z kl. 5b zajął 2. miejsce 🥈 w Wojewódzkim Konkursie na Lapbooka o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego DACHL w kategorii klas IV-VI.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowały też prace uczennic: Kariny Grodzkiej, Laury Szypryt, Karoliny Woźniak z kl. 7b i Jagody Muzal, Kaliny Wawrzonkowskiej z kl. 7c oraz Martyny Kurs z kl. 6c. Otrzymaliśmy informację od organizatorów konkursu, że prace wymienionych wyżej uczennic zostały również wysoko ocenione. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu 👏 oraz dziękujemy za Wasze zaangażowanie i czas poświęcony w przygotowanie prac 💖

• .

• W piątek 26 stycznia 2024r.  na 2 i 3 godzinie lekcyjnej odbędzie się Pokaz talentów, w trakcie którego będą zbierane środki na WOŚP.  Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie, liczymy na Wasze wsparcie.

• OBIADY - LUTY

Wpłaty w dniach  29. I. 2024 r.– 02. II. 2024r.