• Udział szkoły w programie OWOCE W SZKOLE

• Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 22 w roku szkolnym 2019/2020 biorą udział w programie „Owoce w szkole” realizowanego przez Agencję Rynku Rolnego. W ramach tego programu dzieci klas I-III szkół podstawowych bezpłatnie otrzymują porcje owocowo- warzywne. Są to: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, papryka słodka, rzodkiewka, soki owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne bez dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Pragniemy, aby program "Owoce w szkole" na stałe zagościł w naszej szkole, a nasze dzieci wychowane na zdrowych przyzwyczajeniach, wyrosły na zdrowych i świadomych obywateli.