• Regulamin świetlicy

Szkoła Podstawowa nr 22 we Włocławku

Regulamin korzystania ze świetlicy na czas pandemii w związku

z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID

1. Świetlica szkolna otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.00.

2. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych.

3. Dzieci, które korzystają ze świetlicy w godzinach porannych, przed rozpoczęciem swoich zajęć lekcyjnych wchodzą na teren szkoły wejściem głównym.

4. Do świetlicy szkolnej uczęszczają wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

5. Środki do dezynfekcji rąk są dostępne w świetlicy.

6. Nauczyciele organizują zajęcia świetlicowe przestrzegając zasad bezpieczeństwa o których informują uczniów.

7. Salę przeznaczoną do zajęć świetlicowych wietrzy się przynajmniej raz na godzinę, a także w czasie zajęć.

8. Dzieci pod opieką nauczyciela przebywają na świeżym powietrzu (o ile warunki atmosferyczne na to pozwalają) wyłącznie na boisku szkolnym przy zachowaniu obowiązujących zasad w czasie COVID19.

9. Dzieci regularnie myją i dezynfekują ręce.

10. Uczniowie posiadają swoje przybory szkolne, którymi nie wymieniają się z innymi uczniami.

11. Uczniowie nie zabierają ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów (zabawek, maskotek, itp).

12. Osoby odbierające uczniów muszą być zdrowe i zachowywać wszelkie środki ostrożności.

13. Jeżeli wychowawca świetlicy zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję, w szczególności gorączkę, kaszel, natychmiast izoluje ucznia i niezwłocznie powiadamia rodziców/opiekunów o konieczności odebrania dziecka ze szkoły.