Nawigacja

30 lat SP 22

30 lat Szkoły Podstawowej nr 22

KALENDARIUM SP 22

Najważniejsze wydarzenia z lat 2011-2016                        

2011/2012

  • 26 września 2011r. - I i II miejsce w Mistrzostwach Miasta w sztafetowych biegach przełajowych
  • 11października 2011r. – zaprzysiężenie Rady Samorządu Uczniowskiego Ślubowanie złożyli: Dominik Pawłowski, Ola Narożniak, Natalia Sinior, Adrian Majewski, Piotr Piotrowski, Natalia Twardowska i Roksana Wasiak.
  • 14 października 2011r. -III miejsce w Mistrzostwach Miasta w piłce nożnej
  • 6 grudnia 2011r. -otwarcie placu zabaw zbudowanego w ramach rządowego programu Radosna Szkoła
  • 19 stycznia 2012r. -II miejsce drużynowo w V Noworocznym Turnieju Rodzinnym
  • 3 lutego 2012r.-II miejsce w VI konkursie „ Fashion Show na Wesoło”
  • 24 marca 2012r. - III m. dla Marty Piekarskiej w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki „Mam Talent”, który odbył się w SP 22. Tytuł Grand Prix uzyskała Magdalena Kornacka.
  • 29 marca 2012r. - Gala Uhonorowania Najlepszych Uczniów SP nr 22. Laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty  w roku 2011/2012 są:

1.Justyna Aftańska- język polski

2.Julita Radzikowska- matematyka

3.Michał Połujański- matematyka- Liga Zadaniowa

4.Jędrzej Podlewski-matematyka, matematyka- Liga Zadaniowa

5. Adam Kwiatkowski- język polski

6. Kacper Kostecki - matematyka

  • 25 kwietnia 2012r. -I miejsce drużyny SP 22 w Turnieju Wiedzy  o Sztuce „Podróże plastyczne”, który odbył się w Galerii Sztuki Współczesnej.
  • 9 maja 2012r. -III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie „Włocławek-moje miasto” zorganizowanym przez SP 11 we Włocławku.
  • 10 maja 2012r. - obchody Święta Szkoły – akademia poświęcona 21 rocznicy nadania Szkole Podstawowej  nr 22 imienia Janusza Korczaka oraz obchodom  roku 2012 jako Roku Janusza Korczaka.
  • 14 maja 2012r. - I miejsce dla Julii Radzikowskiej w konkursie informatycznym „Niesamowite miejsca we Włocławku”
  • 15 maja 2012r. - Adam Stasiak-laureatem etapu wojewódzkiego konkursu historycznego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”
  • 26 maja 2012r. -odbył się III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Majki Jeżowskiej.
  • 1 czerwca 2012r. - miała miejsce pierwsza „Noc w szkole” zajęcia zorganizowane dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu.
  • 5 czerwca 2012r. - uczestnictwo członków Samorządu Uczniowskiego w „ Sejmiku dzieci” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Toruniu.

 

2012/2013

  • 17-18 września 2012r. - udział przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w Ogólnopolskim Zlocie  Szkół im. Janusza Korczaka w Kielcach.  W zlocie wzięło udział ponad 200 uczniów i nauczycieli z korczakowskich szkół z 12 województw.
  • 2 października 2012r. – wybory do  Rady Samorządu Uczniowskiego (skład Rady: Dominik Pawłowski, Piotr Piotrowski, Jakub Wysocki, Adrianna Urbańska, Julia Twardowska, Dominik Pietrzykowski, Adam Kamedulski, Marcin Niemczyk).
  • 19 kwietnia 2013r. – nasza szkoła uzyskała tytuł Mistrza Języka Polskiego Szkół Podstawowych w Pierwszych Potyczkach Językowych Szkół Podstawowych.
  • 23 kwietnia 2013r.- III miejsce dla Piotra Marciniaka w I Włocławskim Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych Oxford Challange.
  • 25 kwietnia 2013r.- I miejsce w Turnieju wiedzy o sztuce
  • 25 kwietnia 2013r. – I miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Ekologia wokół nas”
  • 26 kwietnia 2013r.  - VI edycja konkursu językowego „ Fashion Show”;
  • 26 kwietnia 2013r. - I miejsce w akcji „Drzewko za butelkę” w IX edycji konkursu, którego koordynatorem jest spółka Anwil S.A.; III miejsce     w kategorii efektywność
  • 10 maja 2013r. -  I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Zastosuj w praktyce”.
  • 14 maja 2013r.  – I miejsce w konkursie fotograficznym „Przedmioty użytkowe w fotografii”- Jakub Dobrowolski; wyróżnienia: Justyna Potyra, Juliusz Wasieleski.
  • 23 maja 2013r. - podsumowanie konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”- rejon Włocławek.  Na poziomie szkoły podstawowej sukcesy odnieśli:

Lucyna Sutkowska - laureatka etapu wojewódzkiego

Piotr Marciniak-finalista etapu wojewódzkiego

Przemysław Zygmunciak- III miejsce

Adrianna Urbańska- III miejsce

Alan Mazurek- III miejsce

Juliusz Wasieleski- III miejsce

Zuzanna Górska- III miejsce

Igor Pustovoy- wyróżnienie

Adam Stasiak-wyróżnienie

Dominik Chrzanowski-wyróżnienie

  • 25 maja 2013r.  - IV Międzyszkolny Konkurs Piosenek Majki Jeżowskiej i tekstów Jacka Cygana „ Marzenia się spełniają” 
  • 3 czerwca 2013r. - obchody „Dnia Szkoły bez Przemocy”
  • Piotr Jonczyk laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „ Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989” – konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.
  • W plebiscycie na Super Koordynatora Akcji „ Drzewko za butelkę” została nim p. Alicja Gabryjelska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
  • Czerwiec 2013r.  - zakończenie pracy i pełnienia obowiązków wicedyrektora ZS nr 9 - p. Haliny Rucińskiej.       

 

2013/2014

  • 1 października 2013r.  – Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego (skład Rady: Alicja Kwiatkowska, Alicja Szymańska, Patryk Sieraczkiewicz, Julia Twardowska, Jakub Wysocki, Zuzanna Mikołajczyk, Juliusz Wasieleski, Alicja Pawlos, Oliwia Krośnicka)
  • 5 października 2013r. -II miejsce drużynowo w VII Turnieju dla uczniów szkół podstawowych w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.
  • 12 grudnia 2013r.  – Spotkanie uczniów klas II i III z wicemistrzynią olimpijską w judo Anetą Szczepańską.
  • 14 grudnia 2013r. – III miejsce dla Oliwii Czerwińskiej w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym w Gimnazjum nr 2 we Włocławku.
  • Marzec 2014r. - wyróżnienie w XI Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym  dla klas III pod hasłem „W krainie polskich Parków Narodowych”.
  • 25 marca 2014r. - uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych. Laureaci wyżej wymienionych konkursów w r. 2013/14 to:

Martyna Kaczmarek-język polski

Martyna Piekarska- język polski

Zuzanna Jezierska-matematyka, przyroda

Katarzyna Przepiórska- przyroda

Adam Kamedulski- przyroda

  • 26 marca 2014r. - II miejsce zespołowo w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym dla klas szóstych „Przemysł rozwijamy, o Polsce nie zapominamy” organizowanym przez SP 10.
  • 27 marca 2014r. -udział przedstawicieli SU w II Wojewódzkim Spotkaniu Młodzieży, którego organizatorem był Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty.
  • 7 kwietnia 2014r. -  Debata Profilaktyczna z udziałem Rodziców, przedstawicieli Straży Miejskiej, Komendy Policji, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na temat zagrożeń Internetu.
  • 25 kwietnia 2014r. – I miejsce dla Wiktorii Parnickiej w międzyszkolnym konkursie Ładnego Pisania
  • 9 maja 2014r. - I miejsce dla drużyny SP 22 w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Parki  narodowe- wspólne dobro”.
  • 15 maja 2014r. - II Potyczki Językowe Szkół Podstawowych.
  • 16 maja 2014r. - I miejsce (po raz trzeci z rzędu) w XII edycji konkursu „Drzewko za butelkę”. Tytuł Najlepszego Zbieracza otrzymał Jakub Krzyżanowski.
  • 29 maja 2014r. - I miejsce drużyny uczniów klasy 2 w Międzyszkolnym Konkursie Inscenizowania Poezji dla Najmłodszych.
  • 30 maja 2014r. - II miejsce reprezentantów SP 22 w I Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno- Przyrodniczym „ Trzymaj formę i licz na zdrowie”.
  • 31 maja 2014r. – III miejsce dla Marysi Skoczylas  w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Majki Jeżowskiej „Marzenia się spełniają” organizowanym w naszej szkole.
  • 3 czerwca 2014r. - obchody „Dnia Szkoły bez Przemocy”.
  • 13 czerwca 2014r. - I miejsce dla Julii Szczepańskiej w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej w  Choceniu.
  • Czerwiec 2014r. - Jakub Charaszkiewicz –laureatem ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „ Zachowaj trzeźwy umysł”.
  • 31 sierpnia 2014r. - zakończenie pracy i przejście na emeryturę Dyrektor Zespołu Szkół nr 9 - p. Marii Szparagi

 

2014/2015

  • 1 września 2014r.  - objęcie stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 9 przez p. Iwonę Jędrzejczak
  • 1 września 2014r.  – otwarcie nowego boiska podczas inauguracji Roku Szkolnego 2014/15.
  • 16 września 2014r.  – pani Anna Graczyk została wybrana  przez społeczność uczniowską opiekunem Samorządu Uczniowskiego.
  • 30 września 2014r. – udział grupy przedszkolnej w ustanowieniu rekordu Guinnesa w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „ Akademia Aquafresh”.
  • 6 października 2014r. – zaprzysiężenie Rady Samorządu Uczniowskiego SP22. Skład Rady: Alicja Kwiatkowska , Juliusz Wasieleski, Patryk Sieraczkiewicz, Wiktoria Orlińska, Dominik Mendelewski, Alicja Pawlos, Julia Wasielewska, Daria Żółkowska, Oliwia Krośnicka.
  • 17 listopada 2014r. - I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Mój Przyjaciel Miś”.
  • 14 grudnia 2014r. - pierwszy Koncert Kolęd i Pastorałek.
  • 3 stycznia 2015r. - II miejsce dla Oliwii Czerwińskiej w III „Przeglądzie Kolęd i Pastorałek  u św. Stanisława”.
  • 13 lutego 2015r. – Alicja Berent finalistką kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.
  • 6 lutego 2015r. - III miejsce dla Oliwii Czerwińskiej w Festiwalu Piosenki Zimowej w Tłuchowie.
  • 24 marca 2015r. - uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych. Nagrodzono siedmioro uczniów naszej szkoły: Barbarę Władysiak, Zuzannę Jankowiak, Katarzynę Przepiórską, Juliusza Wasieleskiego, Adriannę Bednarz, Martynę Wielgopolan, Martynę Kaczmarek. Szkoła Podstawowa nr 22 zajęła I miejsce we Włocławku i III miejsce w województwie pod względem liczby uczniów z tytułem laureata i finalisty konkursów przedmiotowych. Pani Dyrektor I. Jędrzejczak odebrała  Puchar Kuratora Oświaty. 
  • marzec 2015r. - I miejsce w XIII edycji akcji „ Drzewko za butelkę”, II miejsce w kategorii „Efektywność”
  • 25 marca 2015r. -I miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym dla klas III „W Stumilowym Lesie mieszkają niezwykłe zwierzęta” organizowanym przez SP 10.
  • 17 kwietnia 2015r. – I miejsce dla Jacka Wilińskiego i III miejsce dla Agnieszki Trajder  w I edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas drugich organizowanym przez SP 18.
  • 27 kwietnia 2015r. - I miejsce dla Juliusza Wasieleskiego w konkursie informatyczno- matematycznym „ Informatyk to dobry matematyk”
  • 29 kwietnia 2015r. - III miejsce w finale Turnieju Sprawności i Zręczności „Sprawny Miś”
  • kwiecień 2015r. - I miejsce w VII Turnieju Wiedzy o Sztuce „Podróże plastyczne”
  • 27 kwietnia 2015r. – obchody Święta Szkoły – przedstawienie „Król Maciuś na wyspie bezludnej”
  • 7 maja 2015r. - III Potyczki Językowe Uczniów Szkół Podstawowych
  • maj 2015r. - w kolejnej edycji „ Kangur matematyczny 2015” najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł laureata (Marta Maciejewska) i 8 wyróżnień.
  • 23 maja 2015r. - I miejsce i wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym „ Bohaterowie naszych lektur”;
  • 23 maja 2015r. - VI edycja konkursu piosenek Majki Jeżowskiej
  • 2 czerwca 2015r. - I miejsce dla reprezentacji szkoły w II międzyszkolnym konkursie matematyczno-przyrodniczym „Trzymaj formę i licz na zdrowie”;
  • 2 czerwca 2015r. - I miejsce dla Marty Maciejewskiej  i II miejsce dla Jacka Wilińskiego w międzyszkolnym konkursie matematycznym dla klas II.
  • Laureatami konkursów przedmiotowych w r. 2014/15 są:

Adrianna Bednarz-język polski

Martyna Wielgopolan- język polski

Zuzanna Jankowiak- język polski i matematyka

Katarzyna Przepiórska- język polski

Martyna Kaczmarek- język polski, matematyka-Liga Zadaniowa

Barbara Władysiak- język polski

Dominik Mendelewski- matematyka

Juliusz Wasieleski- matematyka, matematyka-Liga Zadaniowa, historia

  • 3 czerwca 2015r. - Juliusz Wasieleski Laureatem  etapu wojewódzkiego XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514.Od Cedyni do Orszy”.
  • 16 czerwca 2015r. - I miejsce dla Juliusza Wasieleskiego  i II miejsce dla Adriana Bromirskiego w konkursie fotograficznym „Wschody i zachody słońca” oraz I miejsce dla Julii Wasilewskiej i wyróżnienie dla Juliusza Wasieleskiego  w konkursie „ Urocze zakątki Kujaw”                       
  • I miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej

                          

 2015/2016

  • 13 grudnia 2015r. - drugi Koncert Kolęd i Pastorałek. 
  • 10 marca 2016r. – I miejsce dla Marty Maciejewskiej w V międzyszkolnym konkursie Sudoku, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych.
  • 22 marca 2016r. – I miejsca dla Kacpra Raich i Jacka Wilińskiego w Międzyszkolnym konkursie Ładnego Pisania

Gazetka Pacholaka-wydanie specjalne

Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem Gazetki Pacholaka.

Wydanie_specjalne_Gazetki_Pacholaka.doc

Konkurs literacki rozstrzygnięty

Dnia 12 kwietnia 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs literacki dla klas trzecich zorganizowany przez p. Beatę Barańską i p. Katarzynę Piłatowską, pt: " Książka o szkole" i " Opowiadanie o szkole". W  składzie jury były panie: Anna Hofman i  Małgorzata Skrzypkowska. W kategorii "  Książka o szkole"
1 miejsce - Stanisława Ziętarski - 3 d
2 miejsce - Oliwia Piętka - 3 d
3 miejsce -  Martyna Wojasińska - 3 d
Wyróżnienie otrzymali : Julia Wiśniewska - 3 b 
Patryk Huczewski -  3 d.
W kategorii  " Opowiadanie o szkole"
1 miejsce - Nell Graczyk - 3 a
2 miejsce- Magdalena Kaniewska - 3 c
3 miejsce - Wiktoria Grudowska - 3 a
Wyróżnienie otrzymali: 
Maksymilian Kleczkowski - 3 a
Kosma Towiański - 3 c

(zapraszamy do obejrzenia prac w albumie fotograficznym)

Dla jutra lekceważy się to, co dziś [dziecko] cieszy, smuci, dziwi,

gniewa, zajmuje. Dla jutra, którego ani rozumie, ani ma potrzebę

rozumieć, kradnie się lata życia, wiele lat”.

                                                                   (Jak kochać dziecko. Dziecko w rodzinie)

         W kwietniu bieżącego roku społeczność naszej placówki będzie

świętować OBCHODY JUBILEUSZU XXX-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 22 we Włocławku.

 

     Włączając się w przygotowania do tych uroczystości w dniu 14 stycznia 2016 r. panie: Małgorzata Domanowska i Agnieszka Musialik zorganizowały w świetlicy szkolnej spotkanie  uczestników konkursu plastycznego, w swej  tematyce nawiązującego do idei i myśli Janusza Korczaka, ph. "Jestem szczęśliwym dzieckiem". Pod  okiem organizatorów dzieci, reprezentanci klas 1 - 3, miały przelać na papier

i przekazać  w formie obrazu to, co czyni je szczęśliwymi, uśmiechniętymi, radosnymi...

 

Do konkursu przystąpili:

Klasy I :

MAJA RUDZKA  1A

NATALKA CHODULSKA 1 B

MARTA WILIŃSKA 1 C

WIKTORIA GÓRSKA 1D

 

 Klasy II :

WIKTORIA WICHROWSKA 2 A

ZOSIA RYBKA 2 B

JACEK KAMEDULSKI 2 C

OLGA KASIORKIEWICZ 2 D

MARCIN JASZCZAK 2 E

 

Klasy III :

KACPER KOWALSKI 3 A

OLA ROŻEJ 3 B

MARTA JAŁOSZYŃSKA 3 C

ALICJA WILIŃSKA 3 D

 

    Po zakończeniu działań uczniowskich do pracy przystąpiło jury. Biorąc

pod uwagę nie tyle warstwę duchową - bo nie sposób ocenić wartość czyjegoś szczęścia - co artystyczną, techniczną i estetyczną  wyłoniono

zwycięzców nagradzając prace:

 

Klasy I -  NATALKA CHODULSKA 1 B

Klasy II -  WIKTORIA WICHROWSKA 2 A

Klasy III -  MARTA JAŁOSZYŃSKA 3 C

 

           Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy z udział w konkursie i

     podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami na temat

     "szczęśliwego dzieciństwa". Każda praca była dla nas ważna i

     prowokowała do myślenia... Z większości obrazów na plan pierwszy

     wysuwa się wniosek - to, co czyni Was szczęśliwymi to czas, który

     spędzacie ze swoim Najbliższymi... I tych wspólnych chwil Wszystkim

     Wam życzymy jak najwięcej - organizatorzy.

 

  Prace będą prezentowane  na wystawie w trakcie uroczystych obchodów Święta Szkoły.

 

...dać dziecku całe powietrze, słońce, całą życzliwość, jaka mu

się należy, niezależnie od zasług czy win, zalet czy przywar”.

 

                               (Złodziejaszek.  „Szkoła Specjalna” 1925/26 [1926], nr 3)

"Urodziny szkoły"

W dniach od 15 stycznia 2016 r. do 20 lutego 2016 r. w klasach I-III  oraz IV-VI trwał konkurs poetycki pt: „Urodziny szkoły”. Jego tematem była próba poetyckiego wyrażenia uczuć w postaci wiersza mówiącego o szkole.

Komisje oceniały prace pod względem zgodności z tematem, doboru środków artystycznego wyrazu, oryginalności ujęcia tematu oraz wartości literackiej.

W klasach I-III wyodrębniono trzy kategorie wiekowe, natomiast dla uczniów starszych, dwie kategorie- jedną dla  klas IV, drugą dla V i VI.

     Jury wyłoniło następujących laureatów:

W klasach pierwszych:

I miejsce: Maja Nowak I b

II miejsce: Marta Wilińska I c

III miejsce: Franciszek Maksymowicz I b

W klasach drugich:

I miejsce: Zofia Rybka II b

II miejsce: Natalia Krajewska II e

III miejsce: Natalia Laskowska II a

W klasach trzecich:

I miejsce: Oliwia Piętka III d

II miejsce: Magdalena Kaniewska III c

III miejsce: Jacek Wiliński III a

Klasy IV:

I miejsce- Franciszek Molczyk- IVa

II miejsce- Gabriela Wasieleska- IVd

III miejsce- Wiktoria Lubańska- IVa

Klasy V-VI:

I miejsce- Julia Baczyńska- VIc

II miejsce- Mateusz Balcerowski- Vc

III miejsce- Julia Zaręba- Vb

Zwycięzcom gratulujemy!

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 22 im. Janusza Korczaka, Gimnazjum Nr 3 im. Polskich Noblistów
    87-800 Włocławek
    ul. Promienna 15
  • (54) 236-31-57
    (54) 236-65-64

    E-mail szkoły: zs9wloclawek@wp.pl

Galeria zdjęć