• XXVII Rajd Powstania Styczniowego

• W sobotę 26 lutego odbył się XXVII Rajd Powstania Styczniowego, zorganizowanym przez Oddział Kujawski PTTK we Włocławku. Chętni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem K. Górawską wzięli udział w pieszej wędrówce. Trasa wędrówki wiodła ulicami Włocławka, od Placu Wolności przez ulice Pl. Kopernika, Bulwary Józefa. Piłsudskiego, ul. Bechiego, ul. Traugutta, Rondo Powstania Styczniowego do pomnika Stanisława Bechiego, włoskiego uczestnika powstania styczniowego. Później przeszliśmy na włocławski cmentarz komunalny, gdzie znajdują się groby Naczelnika powstania na Kujawach i I. Zbiegniewskiej- organizatorki pomocy powstańcom. Celem rajdu było uczczenie 15 rocznicy wybuchu powstania styczniowego na Kujawach oraz zainteresowanie uczestników historią Włocławka.

• Obiady – MARZEC

• Dzieci – 115,- (23 dni)

Wpłaty w dniach  25. II. 2022 r.– 4. III . 2022r.

• „W tym roku zbieramy 1% z podatku od osób fizycznych.

• Aby to zrobić w PIT 37 należy w rubrykach:

136 wpisać nr KRS 0000121592;

137 kwotę odpisu 1% podatku;

138 nazwę i adres placówki oświatowej, czyli  w naszym przypadku Szkoła Podstawowa nr 22 ul. Promienna15 87-800 Włocławek

Dziękuję za wsparcie

Rada Rodziców”

• HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI W DNIU 22.02.2022r.

• W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne Rodziców i pracowników szkoły, prosimy wszystkich o przestrzeganie na terenie szkoły zasad reżimu sanitarnego i stosowanie środków ochronnych w postaci dezynfekcji rąk oraz maseczek zasłaniających usta i nos.​​​​​​​​​​​​

Klasy VIII

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 zaprasza Rodziców klas ósmych na zebranie ws egzaminów, które odbędzie się w stołówce szkolnej przed zebraniami z wychowawcą klasy, zgodnie z poniższym harmonogramem:

godz.16.30 – 17.15

klasa 8a, wejście główne

klasa 8b, weście przez szatnię

klasa 8d, wejście od boiska

(w przerwie obowiązkowa dezynfekcja pomieszczenia)

godz. 17.30 – 18.15

klasa 8c, wejście główne

klasa 8e, wejście przez szatnię

Zebrania z wychowawcą odbędą się wg. harmonogramu:

• Zaproszenie na dyżury w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla rodziców dzieci 6 – 7 letnich

• Zapraszamy rodziców dzieci z roczników: 2016, 2015 na konsultacje w zakresie przygotowania do nauki szkolnej.

Porady psychologa, pedagoga i logopedy będą dotyczyły:

- dojrzałości szkolnej,

- przyśpieszenia lub odroczenia obowiązku szkolnego,

- gotowości do nauki czytania i pisania,

- sprawności manualnej i graficznej dziecka,

- lateralizacji,

- analizy rozwoju mowy dziecka,

- problemów wychowawczych, emocjonalno-społecznych

Ze względu na zagrożenie Covid-19, konsultacje będą odbywały się telefonicznie.

Zapisy na konsultacje odbywają się telefonicznie: 54/ 232 59 18 w godzinach od 8.00 do 15.30

Dyżury odbędą się w dniach:

23.02.2022r. (środa) godz. 14.00 - 17.00

mgr Małgorzata Latecka (pedagog)

mgr Dominika Najberg (psycholog)

mgr Aleksandra Wilmańska (logopeda)

02.03.2022r. (środa) godz. 14.00 - 17.00

mgr Ilona Kwiatkowska (psycholog)

mgr Katarzyna Szczepańska (pedagog-logopeda)

09.03.2022r. (środa) godz. 12.00 - 15.00

mgr Julita Krysiak (psycholog-logopeda)

mgr Iwona Wojciechowska (pedagog)

• Obiady – luty

• Dotyczy klas V-VIII - 30,- ( 6dni)

Dzieci płacące za obiady w styczniu maja odpis za 31.01 więc płacą 25zł.

Wpłaty w dniach  14. II. 2022 r.– 23. II . 2022r.

• Warunki otrzymania duplikatu legitymacji szkolnej

• Aby otrzymać duplikat legitymacji  szkolnej należy dostarczyć do sekretariatu szkoły:

podanie o wydanie duplikatu legitymacji dla dziecka

- potwierdzenie opłaty skarbowej 9 zł (wpłata na nr konta: 55 1020 5170 0000 1102 0106 4880)

- jedno zdjęcie dziecka

• “Zimowe Igrzyska Olimpijskie”- konkurs komputerowo sportowy

• Organizatorzy:

Nauczyciele wychowania fizycznego

Konkurs komputerowo - sportowy pod tytułem „Zimowe Igrzyska Olimpijskie” odbędzie się w dniach 7.02.2022r. do 21.02.2022r. w Szkole Podstawowej Nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku. Udział wezmą w nim chętni uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej.

Metody: oparte na słowie: podająca– objaśnienie; oparte na działaniu: programowe– z użyciem komputera. Środki dydaktyczne: komputery wyposażone w edytor graficzny Paint,  forma konkursów: indywidualna,

cele:

• potrafili wymienić sporty olimpijskie,

• wie co to igrzyska i olimpiada

• rozpoznaje i potrafi wykorzystać w praktyce symbol igrzysk– olimpijskie koła

• wie, gdzie odbywała się olimpiada,

• poprawie nazywa sporty olimpijskie,

• rozwija umiejętności manualne i planowania przestrzennego,

• pogłębia umiejętność współpracy ucznia z komputerem.

Warunki konkursu:

Prace wykonywane samodzielnie przez ucznia w edytorze graficznym Paint. Uczniowie mają do wykonania projekt plakatu olimpijskiego w programie Paint. Uczniowie prześlą drogą elektroniczną na mail lub przez Microsoft Teams gotową pracę podpisaną swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą do nauczyciela wychowania fizycznego.

Ocena pracy: komisja konkursowa dokona oceny prac 21.02.2022 roku. Jury będzie oceniało prace według następujących kryteriów: pomysłowość, rozplanowanie kompozycji, zgodność z tematem, ogólne wrażenie artystyczne. Najlepsze prace będą nagrodzone i wystawione w gablocie oraz na stronie szkoły.

Zapraszamy do udziału w konkursie.