• ,,Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje!'' św. Jan Paweł II

• 27 września uczniowie klas ósmych naszej parafii ze Szkoły Podstawowej nr 22, uczestniczyli w spotkaniu dla Młodych w Bazylice Licheńskiej. Uczniowie modlili się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo przed czekającymi ich wydarzeniami: przyjęciem sakramentu bierzmowania, podejściem do egzaminu klas VIII i wyboru nowej szkoły. Wszystkie te prośby wraz z własnymi intencjami złożyliśmy na ręce Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski.

• Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

• Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych dobiegł końca.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom 👏👏👏👏👏.

🥇Jan Serafin z klasy 7a

🥈Jakub Orłowski z klasy 8b

🥉Karol Hańsz z klasy 8b

• Uwaga uczniowie klas pierwszych i drugich!

• Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na ciekawą

zakładkę do książki.

Zakładka przyda się każdemu, kto czyta, żeby nie zaginać rogów kartek w książce i łatwo znaleźć potrzebną stronę.

Prosimy o przygotowanie zakładki i estetyczne przyozdobienie jej motywami ze znanego Wam utworu.

Można wykorzystać różne techniki wykonania:

wyklejankę, rysowanie, malowanie lub inne. Liczymy na Waszą inwencję twórczą. Na prace czekamy do końca września.

Zakładki  muszą być podpisane. Z każdej klasy przyjmujemy dowolną liczbę prac.

Zasady oceniania prac:

• samodzielność wykonania,
            • estetyka pracy, staranność wykonania,
            • obecność motywów z utworu literackiego.
          • UWAGA, KONKURS!

• CZY CHESZ POCZUĆ SIĘ JAK PODRÓŻNICZKA NELA? WEŹ UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na relację z wakacyjnych podróży.

Należy przedstawić swoje wakacyjne przygody w formie zapisków pamiętnikarskich  lub dziennika z podróży. Można dołączyć fotografie, rysunki, ozdobić strony w dowolny sposób. Można wykonać minialbum lub minikronikę z wakacji.

Objętość prac nie powinna być mniejsza niż 2 strony formatu A4 ani większa niż 10  ( łącznie tekst i zdjęcia/rysunki).

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 3-6 naszej szkoły.

Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do końca września.

(Liczymy na przynajmniej jedną pracę z każdej klasy)

Prace konkursowe proszę przynosić do biblioteki szkolnej

do 12 października 2022.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie oraz do czytania serii książek o przygodach Neli.

Na zwycięzców czekają nagrody.  :)

O szczegóły zapytaj w bibliotece.

* Biorąc udział w konkursie uczniowie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu prace mogą być uczniom zwrócone . Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawce szkolnej.

• Występ uczniów SP22 na pikniku rodzinnym w kościele św. Józefa

• 18 września odbył się piknik  rodzinny w kościele św. Józefa, na którym zaprezentowały się szkoły podstawowe  z Zazamcza nr 5, 18 i 22. Z naszej szkoły wystapił chór wraz z solistkami.

Dziękujemy za wspaniały występ i doskonałą zabawę.

Relacja poniżej.

• Świetlica organizuje konkurs plastyczny „Jesień kolorami się mieni” dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku.

2. W konkursie mogą brać udział uczniowie, którzy przyniosą pracę plastyczną o tematyce „Jesień kolorami się mieni” – wykonaną samodzielnie.

3. Klasę może reprezentować maksymalnie do 4-5 uczniów.

7. Prace konkursowe należy dostarczyć do 30 września 2022r. do świetlicy szkolnej.

8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 07 października 2022r.

9. Jury wybierze najciekawsze prace indywidualne w trzech kategoriach: kl. I, kl. II, kl. III. Spośród nich wybrane zostaną trzy najlepsze prace oraz wyróżnienia w każdej z wymienionych kategorii.

• Programowanie czas zacząć...

• Klasy czwartę rozpoczęły w tym tygodnie przygodę z Ozobotami.

Ozobot pozwala na programowanie poprzez rysowanie. Jest to niezwykle atrakcyjne dla dzieci podejście, uczące programowania i myślenia algorytmicznego.

• Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

• Już 10 września 2022 r. o godzinie 11:00 na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbędą się wojewódzkie zawody lekkoatletyczne pod nazwą Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie.

Zawody w formule dwuboju lekkoatletycznego, dla dzieci z roczników roczniki 2011-2012 ( chłopcy i dziewczynki).Dziewczęta: • 60m, 300m, w dal ze strefy, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową

Chłopcy: • 60m, 300m, w dal ze strefy, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową

Każdy zawodnik / zawodniczka otrzymuje pakiet startowy zawierający:  numer startowy z agrafkami,  okolicznościową koszulkę,  dyplom uczestnictwa,  talon na posiłek,  upominki od sponsorów.

Zgłoszenia • Obowiązuje wyłącznie system zgłoszeń elektronicznych poprzez link : https://zapisy.domtel-sport.pl/lekkoatletyczne-nadzieje-olimpijskie-v7869 ( panel czynny tylko do czwartku 08.09.2022 r. do 15:00)Wszelkie potrzebne informacje znajdują się na facebookowym profilu Lekkoatletycznego Klubu Sportowego VECTRA Włocławek lub pod numerem telefonu 504-042-203 u kierownika zawodów Pani Agnieszki Nowakowskiej.

Zgłoszenia dzieci do zawodów przyjmowane są INDYWIDUALNIE. Każdy rodzic może zgłosić sam swoje dziecko. Dzieci będzie reprezentować miasto i województwo. Zawody wyłonią reprezentację województwa na zawody finałowe. Poza sportowymi emocjami wiele towarzyszących atrakcji dla dzieci (gry, zabawy, słodki poczęstunek). Serdecznie zapraszamy.

Regulamin_LNO_Wloclawek_z_linkiem.pdf

Zgoda_zawody_wojewodzkie_Olimpijskie_Nadzieje_Lekkoatletyczne.pdf

Pismo_Prezesa_PZLA__Szkoly.pdf

• Obiady - wrzesień

• Dzieci – 75,- (15 dni)

Wpłaty w dniach  2. IX. 2022 r.– 9. IX . 2022r.