• Rekrutacja do klas pierwszych 2024/2025

• Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek

TERMINY

Zarządzenie

• OBIADY - KWIECIEŃ

Wpłaty w dniach  25. III. 2024 r.– 05. IV. 2024r.

Bardzo prosimy o przestrzeganie terminu płatności

i noszenie przez dzieci kart obiadowych!!!

• Świetlica organizuje konkurs plastyczny „Wiosna oczami dziecka” dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 22 we Włocławku.

2. W konkursie mogą brać udział uczniowie, którzy przyniosą pracę plastyczną o tematyce „Wiosna oczami dziecka” – wykonaną samodzielnie.

3. Klasę może reprezentować dowolna liczba uczniów.

7. Prace konkursowe należy dostarczyć do 30.04.2024r. do świetlicy szkolnej.

8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16.05.2024r.

9. Jury wybierze najciekawsze prace indywidualne w trzech kategoriach wiekowych, spośród nich wybrane zostaną trzy najlepsze prace oraz wyróżnienia w każdej z wymienionych kategorii.

• Jan Czerwiński z kl. 7c został Laureatem 🏆 Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

• Jan Czerwiński z kl. 7c został Laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego

Übung macht den Meister, czyli ćwiczenie czyni MISTRZA i nasz Jasiu wie o tym doskonale.

Już w 7. klasie nasz uczeń jest zwolniony z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka obcego i ma zagwarantowane miejsce w wymarzonej szkole ponadpodstawowej.

Jesteśmy z Ciebie dumni i serdecznie gratulujemy

• „Jestem bohaterem mojej ulubionej książki”

• W czwartek 7 marca w szkolnej bibliotece odbył się konkurs literacki pod hasłem: „Jestem bohaterem mojej ulubionej książki”. Uczniowie klas 4-7 w ciekawy sposób zaprezentowali różne postacie literackie. Były wśród nich: Harry Potter, Hobbit, Mary Lennox, Alicja w Krainie Czarów, szpak Mateusz. Uczniowie zachwycili jurorów również pięknie przygotowanymi strojami. Konkurs miał na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

Nagrody w konkursie otrzymują:

• I miejsce- Maja Och, kl. 4b,

• II miejsce - Natasza Kwiatkowska, kl. 4b,

• III miejsce – Kalina Wawrzonkowska, kl. 7c

• wyróżnienia - Filip Patyk - kl 6b, Jagoda Muzal - kl 7c, Maja Kozłowska, Ada Winiecka, Adam Maciejewski - kl.4c, Milena Parecka – kl. 5a.

Postanowiliśmy również przyznać dodatkowe wyróżnienia za oryginalne stroje uczniów. Otrzymali je: Jan Wiśniewski – kl.6b, Patrycja Wesołowska – kl. 5b, Szymon Urbański – kl. 6c.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

• "Wizyta na Olimpie"

• 29 lutego 2024r. na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5a prezentowali bogów i boginki greckie. Mieli za zadanie przedstawić daną postać, wyróżnić jej charakterystyczne cechy, pokazać atrybuty bóstwa/herosa. Oto fotorelacja "Wizyty na Olimpie":