• Obiady – KWIECIEŃ

• Dzieci – 85,- (17 dni)

Wpłaty w dniach  29. III. 2022 r.– 6. IV . 2022r.

• II Międzynarodowy Konkurs z Języka Niemieckiego „Czasowniki nieregularne – Perfekt/Präteritum”

• 9 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się drugi etap II Międzynarodowego Konkursu z Języka Niemieckiego „Czasowniki nieregularne – Perfekt/Präteritum”. Konkurs ma zasięg międzynarodowy, w którym biorą udział szkoły w Polsce i na Węgrzech, w których nauczany jest język niemiecki. Zadanie konkursowe 2. etapu polegało na rozwiązaniu testu gramatycznego, który sprawdzał umiejętność stosowania nieregularnych form czasowników w czasie przeszłym Präteritum.

Z takim niełatwym zadaniem zmierzył się Marcin Jaszczak, uczeń klasy 8e, który wspaniale sobie z nim poradził, a liczba zebranych punktów pozwoliła mu zakwalifikować się do kolejnego etapu. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki!

• "Ruch to zdrowie"

• W ramach projektu wychowania fizycznego "Ruch to zdrowie" wyróżniono najlepsze prace uczniów z klas:

1 miejsce Gabrysia Gibczyńska z klasy 4a i Alicja Jezierska z klasy 4a.

3 miejsce Oliwia Laskowska z klasy 5a.

1 miejsce Iza Górska z klasy 8a.

2 miejsce Ada Podkomorzy z klasy 8e.

3 miejsce Katarzyna Balcerak z klasy 8e.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele wychowania fizycznego.

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w koszykówce dziewcząt Jelenia Góra 2022r.

• Uczennica naszej szkoły Marcelina Mikołajczak z klasy VIII e brała udział z Kadrą Kujawsko – Pomorskie 2008 w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt w Jeleniej Górze. Marcelina była w gronie 13 najlepszych zawodniczek z naszego województwa. Asystentem trenera w Kadrze był Michał Mrówczyński nauczyciel naszej szkoły. Gratulacje za powołanie do Kadry Województwa.

• Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

• W ostatnich dniach lutego w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Bajkowi bohaterowie: Ambroży Kleks i Kot W Butach wprowadzili najmłodszych w świat biblioteki szkolnej. W czasie wspólnej zabawy dzieci zapoznały się z regulaminem wypożyczalni i czytelni. Oto krótki filmik- relacja z pasowania