• Obiady - październik

Wpłaty w dniach  27. IX. 2023 r.– 04. X. 2023r.

• Wycieczka uczniów klasy 8b do Torunia

• W 28 września  uczniowie klasy 8b odwiedzili miasto Mikołaja Kopernika.
            Wycieczka rozpoczęła się od seansu w Planetarium. Sprawdziliśmy, jak długo trwa doba oraz rok na innych planetach.
            Następnym punktem programu było sprawdzenie w jakich warunkach mieszkał znany astronom, czyli odwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika.

• Pielgrzymka klas 8 do Lichenia

• 27 września 2023 r. uczniowie z klas ósmych  wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Myślą przewodnią spotkania modlitewnego było hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Pielgrzymka rozpoczęła się ewangelizacją, którą  poprowadził ks. Jakub Bartczak – znany twórca katolickiego rapu i ewangelizator.Ksiądz Jakub poruszył serca ludzi młodych swoją nowoczesną muzyką oraz ważnym przesłaniem o Chrystusie kochającym każdego człowieka.Głównym punktem spotkania była Msza święta, której przewodniczył bp Krzysztof  Wętkowski, ordynariusz diecezji włocławskiej. Homilię wygłosił prowadzący wcześniejszą ewangelizację ks. Jakub Bartczak.Zwieńczeniem Eucharystii było odczytanie przez młodzież aktu zawierzenia Matce Boskiej Licheńskiej.

• Włocławska Akcja Sprzątania Świata w Parku na Słodowie.

• Cieszymy się ogromnie, że nasi uczniowie z klasy 3C wzięli aktywny udział w Włocławskiej Akcji Sprzątania Świata, która odbyła się w malowniczym parku na Słodowie. To wyjątkowe wydarzenie, które miało na celu promowanie troski o środowisko naturalne i ukazywanie, że nawet małe działania w najbliższym otoczeniu mogą znacząco przyczynić się do poprawy stanu naszej planety. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w tej inicjatywie, pokazując, że są gotowi działać dla dobra naszego środowiska. Podczas akcji, jednostki zajmujące się codzienną ochroną środowiska, utrzymaniem czystości oraz dbaniem o jakość wody i powietrza w naszym mieście, prezentowały swoje działania. Prowadzili również edukację na temat recyklingu oraz troski o rośliny i zwierzęta. Ważnym aspektem wydarzenia było również promowanie picia włocławskiej wody kranowej, która jest bezpieczna dla zdrowia i przyjazna dla środowiska. Młodzież i dzieci były wyposażone w worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe, i aktywnie przyczyniły się do oczyszczenia terenu parku. To właśnie takie działania czynią naszą planetę lepszym miejscem do życia. Akcja Sprzątania Świata to nie tylko jednorazowe wydarzenie, to trwała inicjatywa, która uczy nas, że ekologia jest nieodłącznym elementem naszego życia. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć od najmłodszych lat, jak żyć zgodnie z naturą i dbać o naszą planetę. Po zakończeniu aktywności sprzątania, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gorącymi kiełbaskami z ogniska, co było doskonałym zakończeniem udanego dnia pełnego zaangażowania i troski o nasze środowisko.